Лига Европа

Тотнем со убедлива победа го завери осминафиналето, спектакуларен гол на Деле Али (ВИДЕО)

Тотнем со 4-0 го победи Волфсбергер и со вкупно 8-1 се пласираше во осминафиналето, Деле Али со прекрасен гол и две асистенции беше играч на мечот. 

Тотнем рутински ја заврши работата против Волфсберегер и се пласираше меѓу 16 останати екипи во Лига Европа.
 
Мурињо извади тим составен претежно од играчи кои помалку добиваа шанса, се истакна Деле Али.
 
Тој во 11. минута постигна прекрасен гол со ножички. По пет минути игра асистираше за погодок на Винисиус, а во 73. минута запиша уште една асистенција, овој пат за гол на Бејл.
 
Конечните 4-0 ги постави Винисиус на седум минути до крајот со својот втор погодок на мечот.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе