ЕП 2022

Томовски: Да ги поправиме грешките и да ја победиме Црна Гора

Мартин Томовски имаше одличен настап против Словенија, но тоа не беше доволно за да направиме изненадување и да го совладаме првиот противник на Европското првенство. 

Тој вели дека и одбраната му помогнала за добрата партија, но и анализата пред натпреварот.
 
„Изгубивме од Словенија, но во нашата игра имаше многу позитивни работи. Одбраната ни беше на повисоко ниво, но мало невнимание скапо нѐ чинеше. За добриот настап ми помогнаа многу соиграчите, но и добрата анализа пред натпреварот“, вели Томовски.
 
Денеска е ден за подготовка пред дуелот со Црна Гора кој го играме утре со почеток од 18 часот.
 
„Денеска е нов ден и ќе се погрижиме да ги поправиме нашите грешки и недостатоци. И ќе дадеме сè од себе за да се радуваме на позитивен резултат против Црна Гора“.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе