РК Вардар

Толедо го оперираше коленото, ќе го пропушти стартот од сезоната на Вардар

Новото засилување на Вардар, Жозе Толедо имаше успешна операција на коленото пред стартот на новата сезона.

Вардар соопшти дека Толедо бил подложен на операција, а колку ќе паузира дополнително ќе се знае.
 
„Десниот бек на Вардар, Жозе Толедо денеска имаше операција на коленото. Со цел што побрзо да се врати во екипата беше решено овој оперативен зафат да биде извршен сега.
 
Се работи за отстранување на проблемите што досега ги имаше Толедо со десното колено и менискусот.
 
По извршената контрола ќе се знае и колку време ќе биде потребно за враќање на теренот“, стои во соопштението на Вардар.
 

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе