Лига на шампиони

Тимур Дибиров во тимот на колото (ВИДЕО)

Тимур Дибиров беше најдобар во победата на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар, вардаровото крило се најде и во тимот на колото во Лигата на шампионите.

Со седум голови Дибиров беше најефикасен во тимот на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар каде македонскиот тим победи со 30:27.
 
Тој е избран во тимот на колото од Лигата на шампионите:
 
Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
Лев бек: Михал Јурецки (Кјелце)
Среден бек: Барис Пукхуски (Мотор)
Десен бек: Иван Сршен (Загреб)
Десно крило: Лук Абало (ПСЖ)
Пивотмен: Јан Колбахер (Рајн-Некар Левен)
Голман: Винсан Жерар (Монпелје)
 
Видеото од тимот на колото можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе