Тешко дека ќе добие топло добредојде во „Јане Сандански“

Талески како да заборави дека потпиша за Вардар, пееше „Металург е шампион“ и ги налути навивачите (ВИДЕО)

Филип Талески уште пред да заигра за Вардар го навлече гневот на фановите на актуелниот европски шампион откако се појавија видеа како пее „Металург е шампион“. 

Филип Талески имал заедничка средба со поранешните соиграчи од Металург, Томовски, Кузмановски и Пешевски, а на неа бекот направи гест кој го навлече гневото на вардаровите навивачи.
 
Тој со голема страст ја пееше песната на тимот од Автокоманда: „Металург е шампион“. Тоа не остана незабележано од фановите на Вардар кои сега својот гнев го искажуваат преку социјалните мрежи, а кога ќе почне сезоната сигурно нема да му посакаат топло добредојде на Талески и во салата.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе