РАКОМЕТАРИТЕ УМОРНИ, АМА СО ВЕДАР ДУХ

Стоилов на Фејсбук: Се моли маглата да не ја прави циганската, некои имаат меч утре! (ФОТО)

Ракометните репрезентативци на Македонија засега релативно добро го поднесуваат чекањето на скопскиот аеродром „Александар Велики“, каде што веќе пет часа се во исчекување на поаѓањето за Данска, а дел од нив слободното време го користат за пишување интересни статуси на социјалните мрежи, во што убедливо предничи, барем во духовитоста, кружниот напаѓач Стојанче Стоилов.

„Се моли маглата да не ја прави циганската... некои имаат утакмица утре“, напиша ракометарот на Вардар на својот фесбук-профил.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе