Лига на шампиони

Стоилов: Барселона е фаворит, но Вардар никогаш не се предава

На денешната ждрепка Вардар ја доби Барселона, Стојанче Стоилов вели дека противникот е тежок, но македонскиот тим никогаш не се предава.

Исто како и во шампионската година, Вардар ќе игра против Барселона во полуфиналето на завршниот турнир во Келн.
 
„Сеедно ни е. Сите екипи на фајнл-фор турнирот имаат исти шанси да победат и да ја освојат Лигата на шампионите. Можеби Барселона има повеќе предност, тие се фаворити, беа први во нашата група и двапати нѐ победија, но ние никогаш не се предаваме, така ќе биде и сега“, вели капитенот Стојанче Стоилов.
 
На прашањето дали е предност тоа што во групната фаза веќе одигравме два меча, Стоилов изјави: „Сѐ е исто и за нив и за нас. Сите игравме по два пати. Сѐ може да се случи, сега имаме само еден меч“.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе