Еурофарм Работник

Стевче Алушовски веќе не е тренер на Еурофарм Работник

Еурофарм Работник и Стевче Алушовски се разделија, клубот соопшти дека тој повеќе не е тренер на тимот. 

Серијата порази во Лигата на шампионите и СЕХА лигата го принудија раководството да направи тренерска смена.
 
Еурофарм Работник преку соопштение објави дека Стевче Алушовски повеќе не е тренер на битолскиот тим.
 
„Управата на РК Еурофарм Работник денес спогодбено ја прекина соработката со досегашниот прв тренер на клубот г-дин Стевче Алушовски. На вечерашниот состанок заеднички е констатирано дека во интерес на клубот и понатамошните настапи на екипата во ЛШ и СЕХА лигата најдобро е да дојде до прекин на соработката.
Управата на РК Еурофарм Работник му се заблогодарува на досегашниот ангажман на г-дин Стевче Алушовски, му посакува многу здравје и понатамошни спортски успеси“, стои во соопштението на клубот.

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе