Со Спорт лајф на светско во ракомет, „фати“ највисок коефициент и спремај се за Германија

Спорт лајф ве носи во Германија на светското првенство во ракомет за мажи, во јануари. Можноста да се навива во живо, таму каде што нашите најдобри ракометари ќе си ги одмерат силите во светски рамки, ќе ја има играчот кој ќе „фати" највисок вкупен коефициент на тикет со една комбинација, уплатен со приложена Спорт лајф клуб-картичка во периодот до 31 декември.

Имено, на играчот со највисок погоден коефициент ќе му биде доделен пакет-аранжман за две лица на СП во Минхен, со авионски превоз, хотел и вклучени влезници за сите натпревари од групната фаза на Македонија. Вторoпласираниот ќе добие 49 инчен ТВ самсунг, а за третопласираниот е обезбеден мобилен телефон Покофон Ф1.

Возбудата во пресрет на првенството веќе започна со Спорт лајф. Ќе навиваме заедно, а кој ќе „фати“ највисок коефициент ќе се „пакува“ за Минхен.

Репрезентацијата на Македонија ќе игра прво против Јапонија, а потоа ќе ја гледаме и против Бахреин, Хрватска, Шпанија и Исланд. Натпреварите од нашата Б група се одржуваат во Олимписката сала во Минхен. 

Апелирам до лидерите на партиите да не им „помагаат" на кандидатите.

повеќе

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе