Лига на шампиони

Скубе во тимот на колото од ЛШ (ВИДЕО)

Сташ Скубе имаше фантастичен меч против Мотор Запорожје, партија по која медиа тимот на ЕХФ го смести во тимот на колото во ЛШ. 

Скубе беше вистински лидер во мечот против Мотор, постигна осум голови и имаше повеќе одлични асистенции.
 
Тој е најдобар среден бек на колото во Лигата на шампионите.
 
Тим на колото:
 
Лево крило – Уго Деска (Монпелје)
Лев бек - Жоан Канелјас (ПИК Сегед)
Среден бек - Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек - Алекс Душебаев (Кјелце)
Десно крило - Мариус Штајнхаузер (Флензбург)
Пивотмен - Хенрик Пекелер (Кил),
Голман - Андреас Волф (Кјелце)
 
Видео од најдобрите седум можете да видите на овој ЛИНК.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе