Лига на шампиони

Скубе е дел од тимот на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Сташ Скубе имаше одлична партија во Монпелје и беше еден од најзаслужните за победата на Вардар, тоа не остана незабележано од медиа тимот на ЕХФ. 

Вардар победнички тргна во новата сезона од Лигата на шампионите, а Сташ Скубе беше моторот во победата.
 
Скубе постигна седум гола, но и ги разигруваше другите ракометари на Вардар, имаше одлична партија и заслужено се најде во тимот на колото.
 
Таму има место и за Валентин Јоанеа од Спортинг Лисабон кој му даде дури десет голови на Еурофарм Работник и беше најзаслужен што Битола не се израдува на првата победа во Лигата на шампионите.
 
Тимот на колото:
 
Голман: Андреас Волф (Кјелце)
Лево крило: Диего Бранкињо (Порто)
Лев бек: Никола Билик (Кил)
Среден бек: Старш Скубе (Вардар)
Десен бек: Мадс Кристијансен (Алборг)
Десно крило: Валентин Јоанеа (Спортинг Лисабон)
Пикер: Лудовик Фабрегас (Барселона)
 
Видеото од најдобриот тим можете да го видите на овој ЛИНК.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе