РК Вардар

Сите бегаат од европскиот шампион, и Павел Атман си замина од Вардар

Рускиот ракометар Павел Атман стави потпис на договор со Спартак Москва за кој веднаш ќе почне да настапува. 

Многу брзо по веста за заминувањето на Криштопанс, стигна информација од Спартак Москва дека се засилува со Павел Атман.
 
Атман по само шест месеци поминати во Вардар реши да си побара нов клуб поради финансиската криза која владее во европскиот шампион.
 
Рускиот ракометар веднаш ќе стане играч на Спартак Москва, па Вардар во продолжението од сезоната останува без уште еден важен играч.
 

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе