Лига на шампиони

Штербик со трета најдобра одбрана на колото (ВИДЕО)

Арпад Штербик повторно е во изборот за најдобрите пет одбрани на колото, вардаровиот голман ја има третата најдобра интервенција. 

Штербик беше еден од најдобрите поединци на Вардар во победата на гостувањето кај Загреб, со 17 одбрани од кои 13 во првото полувреме, беше во центарот на вниманието.
 
Неговата атрактивна двојна одбрана се најде на третата позиција во изборот за најдобрите пет.
Најдобрите пет одбрани можете да ги погледнете ТУКА.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе