Капитенот на Македонија погоди со звукот на сирената

Секоја секунда е важна: ЕХФ потсети на победничкиот гол на Кире Лазаров (ВИДЕО)

Европската ракометна федерација потсети на победничкиот гол на Кире Лазаров против Украина на континенталниот собир кој се играше на почетокот од годината, капитенот на Македонија реализираше со звукот на сирената.

ЕХФ сакаше да потенцира дека секоја секунда е важна, па на социјалните мрежи објави видео од неколку клучни голови во последните мигови. Главен во вокусот беше нашиот Кире Лазаров и неговиот потег против Украина на Европското првенство.

Капитенот на Македонија превзеде одговорност, скокна и ја затресе мрежата на противникот буквално со звукот на сирената за победа од 26-25.

 
 
 
View this post on Instagram

Every second counts #ehfeuro2020

A post shared by EHF EURO (@ehfeuro) onJul 13, 2020 at 10:14am PDT

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе