Пријателски натпревари

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Селекторот на македнската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот со ракометарки за пријателскиот двомеч против Норвешка во Скопје. 

Пријателските натпревари се играат за време на ЕХФ неделата. Првиот меч ќе биде од затворен тип, тој се игра на 29 септември. Вториот дуел е на 1 октомври со публика во салата „Борис Трајковски“, влезот ќе биде слободен.
 
 

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе