Повредите стануваат минато

Само Горбок ќе недостасува, Вардар речиси комплетен против Кјелце

Проблемите со повредите полека стануваат минато за Вардар, европскиот шампион речиси комплетен ќе биде на денешниот натпревар од Лигата на шампионите против Кјелце. 

Вардар денеска со почеток од 17:30 часот го пречекув Кјелце во дерби натпревар од Лигата на шампионите.
 
Настапот на неколку ракометари беше неизвесен за овој дуел, но тие се во составот, единствено ќе недостасува Сергеј Горбок.
 
Криштопанс беше последниот кој имаше ситна повреда, но тој ќе игра, ќе настапат и Атман и Горпишин кои не беа дел од мечот против Мешков Брест.
 
Во составот повторно има три голмани, Кизиќ кој импресионираше на последниот меч можеби овој пат ќе добие повеќе минути на теренот, но се очекува да стартува некој од Гебдан или Кугис.
 

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе