ОТКАКО ЈА ОСВОИ ЛШ СО ВАРДАР, ШПАНСКИОТ ТРЕНЕР ЈА ПЛАСИРА МАКЕДОНИЈА НА ЕП

Раул Гонзалез: Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез е пресреќен откако како селектор на Македонија ја однесе нашата репрезентација на Европското првенство во Хрватска.

Македонија со маестрална партија над Чешка се пласираше на Европското првенство во Хрватска и го продолжи континуитетот на настапи на големите натпреварувања.
 
Раул Гонзалез кој со Вардар ја освои Лигата на шампионите, сега се радува и на успех со македонската репрезентација откако успешно ја заврши мисијата за пласман на континенталниот собир во Хрватска.
 
„Одигравме многу добар натпревар и сега треба да уживаме бидејќи се пласиравме на Европското првенство“ - вели Раул Гоназлез.
 
„Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата. А што се однесува до Европското првенство, таму ќе атакуваме на нов успех па ќе видиме што ќе биде“.
 

Во Мексико, Индија и Турција, жените завршуваат трипати повеќе обврски поврзани со грижа од мажите.

повеќе

Сега свесно или несвесно се оди во друг правец, сведувајќи ја  партијата  на ниво на  дебатен клуб.

повеќе

Најчести места каде што може да се препознае (и шири) говорот на омраза на интернет се всушност онлајн медиумите кои дозволуваат простор за коментирање.

повеќе