ЕП 2020

Распоредот на ТВ преноси од ракометното Европско првенство

Денеска започнува Европското ракометно првенство, македонската репрезентација утре против Украина го почнува настапот на континенталниот собир. 

Македонија утре (петок) со почеток од 20:30 часот го игра првиот меч на Европското првенство, противник ни е селекцијата на Украина.
 
Против Чешка играме во недела од 16 часот, а во вторник од 18:15 ќе се сретнеме со домашната селекција на Австрија.
 
Телевизија „Телма“ и овој пат ги откупи правата за тв преноси од големиот ракометен настан. Во групната фаза секој ден ќе има по најмалку два преноси, во сабота и недела по три.
 
Еве го комплетниот распоред на тв преноси од групната фаза на Европското првенство:
 

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе