Медитерански игри

Ракометарките со пораз го почнаа настапот на Медитеранските игри

Македонската женска ракометна репрезентација го загуби првиот натпревар на Медитеранските игри во Алжир откако денеска бевме поразени од Турција со убедливи 34-27. 

Фото: РФМ
Избраничките на Љубомир Савевски беа добри на стартот од мечот, резултатот беше 9-9 кога Турчинките почнаа да се одлепуваат, на одморот противникот имаше предност од 19-16.
 
Во вторите 30 минути сликата беше иста, Турција ја зголеми предноста и на крајот го доби мечот со 34-27.
 
Најефикасна во нашиот состав беше Кипријановска со шест голови, Џатевска постигна пет.
 
Следниот натпревар на Македонија е утре против Србија од 13 часот.

Легенда под Главна слика

Фото: РФМ

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе