Медитерански игри

Ракометарките поразени и од Србија

Женската ракометна репрезентација е поразена од Србија со 26-18 на Медитеранските игри кои се одржуваат во Оран, Алжир. 

Македонија играше добро во првиот дел, Србија во првото полувреме беше подобра за два гола, 10-8, но работите станаа појасни во второто полувреме.
 
Беше 16-16 кога Србија почна серија од 8-0 и го реши прашањето околу победникот. Конечниот резултат беше 26-18 за нив.
 
Најефикасни во македонската репрезентација беше Кипријановска и Дукоска со по пет голови, Арсенивска и Седлоска постигнаа по три.
 
Утре од 15:15 го играме последниот меч на турнирот, противник ни е селекцијата на Португалија.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе