Секој на својот јазик

Ракометарите на Вардар на посебен начин од соблекувалната му изразија поддршка на Дисингер! (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар не можат да му се израдуваат на СЕХА трофејот како што сакаа, причина е повредата на Дисингер поради која сите се загрижени.

Страшната повреда на Дисингер како да го фрли во сенка петтиот трофеј на Вардар во СЕХА лигата, Германецот веројатно ја скрши раката и ќе ја пропушти сезоната. Но точната дијагноза допрва треба да ја дознаеме.
 
Во меѓувреме тој добива голема поддршка од неговите соиграчи. Вардаровите ракометари од соблекувалната на многу јазици го поздравија Дисингер.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе