Медитерански игри

Ракометарите и ракометарките на Македонија ги добија противниците за Медитеранските игри

Машката и женската ракометна репрезентација денеска ги дознаа противниците за Медитеранските игри кои од 25 јуни до 5 јули ќе се одржат во Оран, Алжир. 

Ракометарите ќе играат во групата Б заедно со домаќинот Алжир, Шпанија, Турција и Грција. Првите две екипи ќе се пласираат во полуфиналето.
 
 
Во женскиот дел од турнирот учествуваат осум селекции. Македонија е во групата Б заедно со Србија, Португалија и Турција.
 

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе