Трагедија во Хрватска

Ракометар на Загреб загина во сообраќајна несреќа

Младиот ракометар на ППД Загреб, Јосип Бепо Кадија загина во сообраќајна несреќа, потврди клубот преку официјалната страна. 

Трагична вест од Хрватска, млад и талентиран ракометар на ППД Загреб го загуби животот откако синоќа со автомобил во кој имало уште три лица излетал од патот. Несреќата се случила околу 23 часот, двајца од патниците меѓу кои и ракометарот го загубиле живтот, еден е во животна опасност.
 
„Со голема тага и неверување Ракометниот клуб ППД Загреб изразува искрено сочувство до семејството и пријателите на трагично загинатиот Јосип Бепо Кадија. Мил наш Бепо, до нови средби на некои нови ракометни терени. Почивај во мир“, напиша клубот.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе