Квалификации за ЕП 2022

Против Финска и Швајцарија ќе бидеме без тренерот на голманите, Царчев е позитивен на ковид-19

Тренерот на голманите на македонската ракометна репрезентација, Александар Царчев потврди дека има коронавирус. 

Митревски, Томовски и Кизиќ нема да ја имаат поддршката од својот тренер во репрезентацијата, Александар Царчев за престојните дуели со Финска и Швајцарија. 
 
Тој преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на ковид-19, асимптоматски е, и во наредниот период ќе биде во самоизолација.
 
Македонија првиот дуел го игра со Финска на 4. ноември во Скопје, а три дена подоцна гостуваме на Швајцарија.
 

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе