СП 2021

Промени во составот на Македонија за дуелот со Русија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац во составот ќе има два нови бекови за дуелот со Русија, Младеновиќ и Георгиевски. 

За денешниот меч против Русија, Брестовац за првпат на ова првенство ќе смета на Михајло Младеновиќ, а ќе игра и Дарко Георгиевски кој беше во составот и за првите два меча.
 
На натпреварот нема да играат бековите на Еурофарм Пелстер, Марио Танкоски и Мартин Велковски.
 
Мечот меѓу Македонија и Русија почнува од 15:30 часот.
 

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе