Успешна операција

Проблемите со коленото се минато, Стоилов може да почне со рехабилитација (ФОТО)

Операцијата на капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, поминала успешно, тој може да почне со вежби и физикална терапија.

Неколку дена по операцијата, од „Систина“ соопштија дека Стојанче Стоилов се чувствува одлично и веќе може да почне со рехабилитација.
 
Веднаш по мечот со Турција, Стоилов беше подложен на операција со цел да ги санира болките што ги имаше во коленото.

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе

Хрватскиот музичар и кантавтор Дадо Топиќ уште во далечната 1973 година во неговата култна песна „Македонија" ја опиша нашата татковина како „земја каде сонцето вечно сјае".

повеќе

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет".

повеќе