Претепен е ракометар на Бутел, се бори за живот во болница

Играч на ракометниот клуб Бутел се бори за живот во болница, тој утрово бил однесен таму со тешки телесни повреди, информира „24ракомет“. 

Според „24ракомет“, станува збор за 27-годишниот Д.Т., хрватски интернационалец. 
 
Тој утринава бил примен во болница со повеќе скршеници на телото кои се резултат на тепачка или повреди здобиени од удари со тврд предмет.
 
Полицијата засега нема информација за инцидентот, а од болницата потврдија дека ракометарот е во тешка здравствена состојба и се бори за живот.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе