Претепен е ракометар на Бутел, се бори за живот во болница

Играч на ракометниот клуб Бутел се бори за живот во болница, тој утрово бил однесен таму со тешки телесни повреди, информира „24ракомет“. 

Според „24ракомет“, станува збор за 27-годишниот Д.Т., хрватски интернационалец. 
 
Тој утринава бил примен во болница со повеќе скршеници на телото кои се резултат на тепачка или повреди здобиени од удари со тврд предмет.
 
Полицијата засега нема информација за инцидентот, а од болницата потврдија дека ракометарот е во тешка здравствена состојба и се бори за живот.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе