Претепен е ракометар на Бутел, се бори за живот во болница

Играч на ракометниот клуб Бутел се бори за живот во болница, тој утрово бил однесен таму со тешки телесни повреди, информира „24ракомет“. 

Според „24ракомет“, станува збор за 27-годишниот Д.Т., хрватски интернационалец. 
 
Тој утринава бил примен во болница со повеќе скршеници на телото кои се резултат на тепачка или повреди здобиени од удари со тврд предмет.
 
Полицијата засега нема информација за инцидентот, а од болницата потврдија дека ракометарот е во тешка здравствена состојба и се бори за живот.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе