Лига на шампиони

Познати се термините на мечевите меѓу Вардар и ПИК Сегед

ЕХФ ги одреди термините за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите, Вардар за противник го има ПИК Сегед. 

Првиот натпревар ќе се игра во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ на 22. март (недела) со почеток од 17 часот. Реваншот се игра следната недела, на 29 март исто така со почеток од 17 часот.
 
Победникот од овој дуел во четвртфиналето ќе игра против подобриот од двомечот меѓу Висла Плоцк и Веспрем.
 
Фото: РК Вардар

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе