Лига на шампиони

Познати се полуфиналните двојки за фајнл-фор турнирот во Келн

Денеска беа извлечени полуфиналните парови за ракометниот фајнл-фор кој пред самиот крај на годината ќе се одигра во Келн. 

ЕХФ одлучи фајнл-фор турнирот од минатата сезона да се игра во средина на оваа сезона, Вардар не доби шанса да го брани трофејот и покрај тоа што се пласира во осминафиналето. Беше одлучено четирите најдобри екипи да се борат за трофејот. Денеска беа извлечени и паровите.
 
Дејан Манасков со Веспрем ќе игра против Кил, а во другото полуфинале ќе се сретнат Барселона и ПСЖ.
 
Фајнл-фор турнирот се игра на 28 и 29 декември во Келн.
 

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе