Познати се групите за струшкиот ракометен турнир

Денеска беа извлечени групите за традиционалниот струшки ракометен турнир на кој оваа година ќе учествуваат само клубови од Македонија. 

Поради пандемијата на коронавирус, оваа година струшкиот турнир кој традиционално беше меѓународен, ќе биде составен само од домашни екипи.
 
Подновените Вардар, Металург и Еурофарм Пелистер ќе ги имаат своите први меѓусебни дуели.
 
Во групата А ќе играат Вардар, Охрид, Бутел и Еурофарм Пелистер 2.
 
Во групата Б ќе играат Еурофарм Пелистер, Металург, Прилеп и Струга.
 
Турнирот ќе се игра од 12 до 16 август. Се уште не е познато дали ќе биде дозволено присуство на публика. 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе