СЕХА лига

Познати групите во СЕХА лигата, Вардар и Еурофарм Работник ги добија противниците

Бранителот на трофејот, Вардар и Еурофарм Работник ги добија групите во СЕХА лигата која од оваа година ќе се игра во поинаков формат. 

За разлика од минатите сезони, СЕХА лигата овој пат ќе биде во две групи од по шест екипи.
 
Вардар ја доби полесната група, ќе игра против Нексе, Татран Прешов, Војводина, Татабања и Мотор. Еурофарм Работник е во група со ППД Загреб, Мешков Брест, Металопластика, Веспрем и Пекинг Спорт Универзити.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе