СЕХА лига

Познати групите во СЕХА лигата, Вардар и Еурофарм Работник ги добија противниците

Бранителот на трофејот, Вардар и Еурофарм Работник ги добија групите во СЕХА лигата која од оваа година ќе се игра во поинаков формат. 

За разлика од минатите сезони, СЕХА лигата овој пат ќе биде во две групи од по шест екипи.
 
Вардар ја доби полесната група, ќе игра против Нексе, Татран Прешов, Војводина, Татабања и Мотор. Еурофарм Работник е во група со ППД Загреб, Мешков Брест, Металопластика, Веспрем и Пекинг Спорт Универзити.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе