Лига на шампиони

Познат составот на Вардар за мечот со Мотор

Вардар со многу проблеми пред денешниот меч од Лигата на шампионите против Мотор Запорожје, но составот е доволно добар за да се победи украинскиот тим. 

Само неколку дена пред дуелот со Мотор, Даинис Криштопанс и Павел Атман си заминаа од Вардар. Видно е разочарувањето кај ракометарите на европскиот шампион кои мака мачат со неисплатени плати.
 
Но и покрај тоа, Вардарци ќе се обидат да дојдат денеска до победа која ќе биде многу значајна за пласманот во следната фаза.
 
Од оние кои останаа во клубот, Стевче Алушовски единствено нема да може да смета на Кристијан Дисингер кој е повреден.
 
Натпреварот меѓу Вардар и Мотор се игра денеска (сабота) со почеток од 17:30 часот.
 

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе