Црвено-црните херои лудуваат по крајот на мечот

Повторно на покривот на Европа, Вардаровите ракометари го слават големиот успех (ВИДЕО)

Вардар го совлада Веспрем во финалето и стигна до титула од Лигата на шампионите. Црвено-црните му се радуваат на нов голем успех во Келн.

Шампионот на Македонија е повторно на врвот на Европа, вечерва во финалето со 27-24 го совлада Веспрем. На полувремето имавме високи +5, но противникот не се предаде во вториот дел и завршницата беше тензична и напната.

Па кога судиите означија крај, ракометарите почнаа луда прослава на втората титула во Лигата на шампионите во три години.

 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе