Уште една легенда на Манчестер јунајтед ќе се обиде како тренер

Пол Сколс почна тренерска кариера

Уште една легенда на Манчестер јунајтед започнува тренерска кариера, Пол Сколс кој работеше како фудбалски аналитичар, сега ќе има можност и самиот да се проба во водењето на еден тим.

Полс Сколс е нов тренер на тимот од Лига 2, Олдам Атлетик откако денеска стави потпис на 18 месечен договор.
 
Досегашниот тренер на Олдам, Мик Прист ќе му биде асистент на Сколс.
 
„Пол освоил се што може да се освои во фудбалот“, вели сопственикот на Олдам, Абдалах Лемсагам на денешната промоција.
 
„Тој е човек кој ќе донесе големо фудбалско знаење и глад за успех. Не е тајна колку тој ја сакаше оваа работа и колку го сака овој клуб, среќен сум што станува дел од Олдам фамилијата“.
 
„Пол ќе има 100 проценти поддршка од мене и се надевам дека со заедничка работа на клубот повторно ќе му донесеме успех“.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе