СЕХА Ф4 БРЕСТ

Почна продажбата на влезници за мечот со Исланд

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за дуелот од квалификациите за ЕП меѓу нашата репрезентација и Исланд.

Македонија на 14. април со почеток од 20 часот ќе го пречека Исланд во натпревар од квалификациите за ЕП 2020 година.
 
Од денеска преку продажната мрежа на МК Тикетс може да се купат билети за натпреварот.
 
Цените на влезниците се по 100 денари за горните трибини и 200 денари за долните.
 
Четири дена претходно, на 10 април Македонија игра против Исланд на гостински терен, во Рејкјавик.
 
Во нашата група во моментов Македонија е на второто место, зад Исланд, а пред Грција и Турција.

ЕУ треба принципиелно да реагира на отворениот национал-шовинизам на бугарскиот парламент, се вели во отвореното писмо на македонски академици и професори до европретставниците во Македонија.

повеќе

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе

На Македонија и Бугарија им треба дебата која ќе го унапреди историското разбирање без робување на идеологии, митологии и политики.

повеќе