Имаше само 38 години

Почина поранешната репрезентатвна ракометарка на Македонија, Јулија Николиќ

Поранешната македонска репрезентативка, Јулија Николиќ синоќа ненадејно почина, имаше само 38 години. 

Фото: ЖРК Вардар
Трагична вест, синоќа ненадејно почина Јулија Николиќ. По потекло беше од Украина, играше за Кометал Ѓорче Петров каде се задржа до 2009 година.
 
По одличните игри за Кометал ЃП, набрзо доби македонско државјанство и почна да игра за нашата репрезентација. Го носеше дресот и на ЖРК Вардар.
 
Во Македонија дојде како Јулија Потрјанко, но тука е омажи, го промени презимето и продолжи да живее и по завршувањето на ракометната кариера.
 
Се уште не се познати причините за прераната смрт на Николиќ.

Легенда под Главна слика

Фото: ЖРК Вардар

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе