МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО МУ СИМНУВА КАПА НА ШПАНСКИОТ ТРЕНЕР

Победничко селфи со „Ел команданте“ од соблекувалната (ФОТО)

По големата победа над Чешка, огромна беше радоста на македонските ракометари поради пласманот на Европското првенство во Хрватска, а Раул Гонзалез одново е во центарот на вниманието.

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез повторно е во центарот на вниманието, овој пат во улога на селектор на Македонија ја израдува македонската ракометна јавност.

Нашата репрезентација ја победи Чешка со убедливи 33:20 и во голем стил се пласираше на Европското првенство. 

По крајот на мечот радоста беше голема а „Ел команданте“ со веќе препознатливиот поздрав го направи победничкото селфи од соблекувалната заедно со македонските ракометари.

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе