МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО МУ СИМНУВА КАПА НА ШПАНСКИОТ ТРЕНЕР

Победничко селфи со „Ел команданте“ од соблекувалната (ФОТО)

По големата победа над Чешка, огромна беше радоста на македонските ракометари поради пласманот на Европското првенство во Хрватска, а Раул Гонзалез одново е во центарот на вниманието.

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез повторно е во центарот на вниманието, овој пат во улога на селектор на Македонија ја израдува македонската ракометна јавност.

Нашата репрезентација ја победи Чешка со убедливи 33:20 и во голем стил се пласираше на Европското првенство. 

По крајот на мечот радоста беше голема а „Ел команданте“ со веќе препознатливиот поздрав го направи победничкото селфи од соблекувалната заедно со македонските ракометари.

Уништувањето на шумите е една од најголемите еколошки катастрофи со кои се соочуваме, после загадениот воздух.

повеќе

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе