Писонеро веќе не е дел од Вардар, се врати во Ваљадолид

И официјално заврши неславната авантура на Давид Писонеро во Вардар, тој се врати на кормилото на Ваљадолид. 

За разлика од Раул Гонзалез и Роберто Парондо, работата на Давид Писонеро во Вардар помина неславно. Третиот Шпанец не му донесе ништо на нашиот тим, можеби не доби ни вистинска шанса од раководството на клубот кое по првиот пораз го разреши од позицијата главен тренер.
 
Писонеро беше уште под договор со Вардар и беше прекомандуван во помошник, тоа траеше до крајот на годината, но сега договорот меѓу двете страни е раскинат.
 
Писонеро се врати во Ваљадолид каде што денеска и официјално беше промовиран во нов тренер.
 
Вардар оваа година ќе го води Стевче Алушевски кој на 31. декември беше промовиран за нов кормилар на тимот.
 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе