РК Вардар

Пелко си замина од Вардар, се сели во Шпанија

Словенечкиот пивот, Сикошек Пелко го напушти Вардар, во следната сезона ќе настапува во Шпанија, во тимот на Ла Риоха. 

22-годишниот Пелко ја заврши својата кратка авантура во Вардар. Од следната сезона ќе игра во АСОБАЛ.
 
Тој ќе го носи дресот на Ла Риоха која минатата сезона заврши на третото место на табелата.
 
Покрај Пелко од тимот на Вардар кој ја почна последната сезона си заминаа и Скубе, Горбок, Криштопанс, Гедбан, Кугис, Шишкарев и Толедо.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе