Квалификации за ЕП 2020

Патриотска атмосфера во Струмица: Никогаш Северна, само Македонија (ФОТО)

Жешка е атмосферата во салата во Струмица, македонските навивачи со патриотски скандирања ги бодрат ракометарите во дуелот против Грција.

 
Поради малиот капацитет на салата во Струмица и контролираната продажба на влезници се очекуваше помирна атмосфера на дуелот меѓу Македонија и Грција, но се чини дека неизбежни беа патриотските скандирања од трбините.
 
Повремено можеа да се слушнат скандирања: „Никогаш Северна, само Македонија“, „Едно име имаме“, „Излези момче“...

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе