Сега фокусот ќе биде само на ракометот

Патешествието заврши, ракометарите на Вардар пристигнаа во Келн (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар конечно пристигнаа во Келн, патуваа подолго отколку што очекуваа и поразлично од планираното но сега се во својата база и веќе можат да размислуваат само на предизвиците кои се пред нив.

Од Скопје до Виена со авион, а таму откажан летот за Келн. Па ракометарите летнаа за Дизелдорф откаде со автобус се упатија до Келн. Вечерва пристигнаа во нивната база, неколку часа подоцна од предвиденото, но патешествието заврши.
 
Сега фокусот може да биде само на ракометот и на првиот дуел против Барселона кој се игра во сабота со почеток од 18 часот.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе