Тренерот на Вардар си најде нов ангажман

Парондо стана селектор на Египет

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо е промовиран за нов селектор на репрезентацијата на Египет. 

Роберто Парондо откако го пласираше Вардар на завршниот турнир во Лигата на шампионите си најде и нова работа, тој стана селектор на Египет.
 
Шпанскиот стратег оваа сезона во Вардар ја започна тренерската кариера и на светот му се промовираше во најдобро издание, и покрај сите проблеми и заминувања од македонскиот тим тој ќе се бори за трофејот во Келн.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе