Навивачите го поздравија својот миленик

Овации и специјален дрес за легендата на Вардар, Игор Карачиќ! (ФОТО)

Игор Карачиќ со овации беше пречекан од вардаровата публика, легендарниот ракометар за прв пат ќе игра против својот поранешен клуб во Скопје. 

Игор Карачиќ имаше емотивно добредојде, вардаровите навивачи со овации и скандирање на неговото име го пречекаа својот миленик кој овој пат ќе игра против нив.
 
Карачиќ доби и подарок дрес на кој пишуваше: „Кара фала ти за сѐ“.
 
 

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе