Битолскиот клуб го потврди засилувањето

Официјално: Стефан Дрогришки се врати во Пелистер!

Стефан Дрогришки синоќа го раскина договорот со Еурофарм Работник, а веќе денеска е промовиран во ново засилување на Пелстер.

Повремениот репрезентативец, Стефан Дрогришки се врати во својот матичен клуб, Пелистер.
 
24-годишниот ракометар синоќа го раскина договорот со Еурофарм Работник, а денеска Пелистер објави дека тој е нивно ново засилување.
 
Дрогришки играше за Пелистер до летото 2016 кога се пресели во Металург, по една година се врати во Битола и стави потпис на договор со Еурофарм Работник, но и таму не се задржа многу, сега повторно ќе го облече зелениот дрес.
 

За прв пат имаме постапки за амнестија кои не се водат по службена должност (ex officio), туку по приватна иницијатива на засегнатите странки (ex privata).

повеќе

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе