Квалификации за ЕП 2020

Од денеска во продажба билетите за мечот меѓу Македонија и Грција

Во строго ограничен број денеска во Струмица ќе бидат пуштени во продажба билетите за мечот од квалификациите за ЕП 2020 меѓу Македонија и Грција.

Продажната мрежа „МК Тикетс“, објави дека од денеска ќе се продаваат билети за ракометниот меч меѓу Македонија и Грција.
 
Цената на билетот е 200 денари. Поради специфичноста на натпреварот, малиот капацитет на салата и насоките од организаторот, билетите ќе бидат во строго ограничен број. Тие ќе се продаваат на продажното место на МкТикетс во Струмица, Кафе бар Концепт.
 
Македонија го загуби мечот кој се играше во Грција, тој резултат беше вистинска сензација. Сега се очекува сигурна победа на нашата репрезентација и заверка на првото место во квалификациската група.
 
Натпреварот меѓу Македонија и Грција се игра во недела на 16. јуни со почеток од 18 часот во Струмица.
 

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе