АПЛАУЗ ЗА ЛЕГЕНДИТЕ И ПОДДРШКА ОНИЕ КОИ ЌЕ ИГРААТ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Новата година ќе почне со ракометен спектакл: „30 години машка репрезентација“ и испраќање на Лазаров и Стоилов

На почетокот од наредната година, на трети јануари, РФМ ќе организира ревијален натпревар по повод 30 години машка репрезентација и испраќање во пензија на легендарните Кире Лазаров и Стојанче Стоилов. 

Натпреварот ќе се одигра за време на подготовките на ракометната репрезентација за Светското првенство. Тоа треба да биде ревијален дуел меѓу актуелниот состав на ракометари и тим составен од поранешни македонски репрезентативци.
 
На натпреварот ќе се слави јубилејот 30 години машка репрезентација, а свечено од репрезентативниот дрес ќе се збогуваат и Кире Лазаров и Стојанче Стоилов.
 
Мечот ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ и треба да биде вистински ракометен празник. Збогум за оние кои си одат и поддршка за тие што ќе играат на престојното Светско првенство.
 

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе