Спортската јавност повторно е потресена

Нова трагедија во македонскиот ракомет: Почина Марко Божиновски на 20 години

Македонската спортска јавност е потресена од нова трагедија, ненадејно почина 20 годишниот Марко Божиновски, член на ракометниот клуб Бутел и младински репрезентативец на Макдонија.

Откако минатата недела животот го загуби голманот на РК Охрид Никола Даниловски, денеска нова трагедија ја потресе спортската јавност.

Попладнево пристигна информација дека починал 20 годишниот Марко Божиновски, ракометар на Бутел.

Засега причините за трагичната смрт на младиот ракометар не се познати, неофицијално се зборува дека се работи за срцев удар кој му се случил во сон.

Марко Божиновски е дете на Металург и младински репрезентативец на Македонија.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе